Welcome
Afrika Menekşesi Sevenlerin Türkiye'deki buluşma noktasına hoşgeldiniz.


Forumumuza bir kaç dakika ayırıp üye olarak, menekşelerle ilgili bilgi alabilir, fotoğraflarınızı ekleyebilir ve üyelerle tanışarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

bitki böcek ve kene ilacı (insektisit-akarisit )

bitki böcek ve kene ilacı (insektisit-akarisit )

Mesajgönderen klubnika » Prş Mar 03, 2011 7:45 pm

Rahatlıkla kullanabilir bir ilaç, denedim ve memnun kaldım :)
Kullanmadan önce mutlaka iyice çalkalayınız, uygulamadan sonra çiçekleri kesinlikle güneş, ışık ve ceryan altında brakmayınız.

(Bu yazı inette alıntı)

CHRYSAMED in özelliği insanlara karşı toksisitesinin çok düşük olması ve haşerelere karşı hem uzaklaştırma (repellent) ve hem de öldürme etkisinin yüksek olmasıdır.
CHRYSAMED haşere ilacının formülünde bulunan CHRYSA adında bir Emülgatör kompleksi suyun yüzey gerilimini alıp su moleküllerini küçülterek, aktivitesini arttırmaktadır.
CHRYSA etken maddeyi suyun her molekülüne eşit oranda tam homojen bir şekilde mikrokapsüle etmektedir.Bu sayede su ile yağ bazlı madde birleşerek birdaha ayrışmamak üzere yeni bir madde oluşturmaktadır. Yani CHRYSAMED’ in içerisinde bulunan %99 oranındaki su tamamen ilaca dönüşmektedir.
CHRYSAMED formülünde asıl etkili madde olarak % 0,12 Permethrin, sinerjik etki için % 0,06 Esbiothrin, bulunmaktadır. Yardımcı madde olarak % 0,82 CHRYSA Emülgatör kompleksi ve % 99 mineral dengeli su bulunmaktadır.
CHRYSAMED´ in formülünde saflık derecesi yüksek, cis derecesi düşük, tüm haşerelere karşı geniş spektrumlu yüksek etkili ve sıcakkanlılara karşı toksisitesi düşük özellikte bir Permethrin kullanılmaktadır. (Permethrin Formüllerde kullanılan yardımcı maddelerin ve emülgatörlerin özelliğine göre çok değişken karakterlere bürünmektedir. Permethrin suyla karıştırıldığında toksitesi alkol veya yağla karışımından 10 misli daha azdır. Permethrin, bit, pire ve uyuz böceği ne karşı İnsan cildine sürülen Şampuan ve Losyon türü beşeri ilaçlarda % 5 oranında (yani Chrysamed in içerisindeki permethrin miktarının 40 misli) 1980 yılından beri kllanılmaktadır. Haşere ilaçlarını, insanlar, Hayvanlar, bitkiler ve çevremiz için çok tehlikeli kılan, bu ilaçların içerisindeki etken maddelerden ziyade bu ilaçlarda çözücü olarak kullanılan alkol ve solventlerdir.
http://www.dermatose.org/pdf/2002/1/uyuz_3.pdf
Son yıllarda üretilen uyuz böceği ilaçlarında % 5 lik esbiothrin tercih edilmektedir. Esbiothrin ile Permethrin yüksek sinerjik etkiye sahip olduklarından bu iki maddenin birlikte kullanılması durumunda çok daha az etken madde ile yüksek etki sağlanmak mümkündür.)
Chrysamed hem bu sinerji den faydalanmakta hemde CHRYSA Emülgatörü sayesinde formülümüzde bulunan suyun yüzey gerilimini alarak aktivitesini artırmakta ve suyu katalizatör olarak kullanmaktadır.
Haşereler gövdelerinde bulunan deliklerden (trakelerinden) aldıkları nefesle yaşamlarını sürdürmektedirler. Takriben 16 mikron büyüklüğünde olan bu deliklerin hemen altında sinir uçları bulunmaktadır.
CHRYSAMED suyun moleküllerini küçülterek içerisinde kapsule ettiği maddeyi haşerenin trakelerinden kolay geçmesini ve trakelerinin hemen altında bulunan sinir uçlarına etki etmesini sağlamaktadır. Bu sayede zerre kadar bir haşere zehiri onların sinirlerini felç etmeye yetmektedir. Sinir sistemi felç olan bir haşere kısa bir süre içerisine telef olur.
Ayrıca haşereler trakelerini bir süre kapatarak nefeslerini tutabilmektedirler.Onun için CHRYSAMED’ in uygulandığı bir alanı haşereler önceden hisseder ve derhal nefeslerini tutarak o alandan uzaklaşmaya çalışırlar, bu da CHRYSAMED’ in repellent etkisini oluşturmaktadır. Nefeslerini tutabildikleri süre içerisinde o alanı terkedebilenler kurtulmuş ve terkedemeyenler tekrar nefes almak zorunda kalıp Chrysamed’in etkisine yakalanmış olurlar.
Özellikle Sivrisinek ve Karasinek gibi uçan Haşerelerde Chrysamed in etkisi başlangıçta anlaşılmamaktadır. Açık Kapı veya Pencerelerden Kapalı alana giren bir Sinek, Chrysamed in etkisine yakalandığında çıkış yolunu bulamaz ve uzun süre uçmaya devam eder. Bu olay Chrysamed in etkisinin yanlış anlaşılmasına neden olmaktadır.
Bu nedenle, Chrysamed’i ilk defa kullanırken haşerenin derhal ölmediğini görmeniz sizi yanıltmasın. Zamanla, Chrysamed’i çok iyi anlayacak ve onu hep tercih edeceksiniz. Lütfen Chrysamed’i başlangıçta sıkça kullanınız.
Birkaç gün sonra Haşerelerin azaldığını ve zamanla ilaçlanmış alana gelmediklerini göreceksiniz.
CHRYSAMED repellent etkisinden dolayı Kenelere karşı korunmak için mükemmel bir üründür.
Unutmayınız ki, haşereleri anında öldürebilen ilaçlar, insanlar,hayvanlar ve doğamız için de çok tehlikelidirler. Özellikle prizlere takılan ve etrafa aralıksız toksit madde yayan tablet veya sıvılar bilinmeden kullanılmamalıdır. Sağlığınız için Lütfen araştırınız.
CHRYSAMED uluslarası patentli ve ruhsatlı bir üründür, kokusuzdur, leke yapmaz, kalıntı bırakmaz, yanmaz, alev almaz, tahriş etmez, itici gaz içermez, biyolojikdir.
CHRYSAMED İnsan sağlığı için Sağlık Bakanlığından KENE, KARINCA, HAMAMBÖCEĞİ, SİNEK ve SİVRİSİNEK için ruhsatlıdır.
Veterinerlik ilacımız.
CHRYSAMED VET Veterinerler için, Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanlarda KENE, BİT PİRE ve SİNEKLERE karşı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından ruhsatlı yeni bir veterinerlik ürününü de piyasaya sürmüştür. Bu yeni ürün, hayvanların üzerine doğrudan püskürtüldüğü gibi çiftlik, ahır, kümes, kafes vs. gibi hayvan barınaklarına da doğrudan püskürtülebilmektedir.
Doğamızı tahrip etmeden gelecek nesillere bırakmak ve insana, çevreye duyarlı üretim yapmak ana misyonumuzdur. Kullanıldıkça insana ve doğaya olan tahribin hemen hemen hiç olmadığı gözlemlendikçe, bu ürün bilinçli halk kitleleri tarafından özellikle tercih edilmekte ve zamanla herkes tarafından kullanılacağını beklemekteyiz.
Kene ilacı Kene Kovucu Nedir- Kene Kovucu Sprey - Kene Spreyi
yeni nesil kene ilacı uygulanan yerlere keneler yaklaşmaz
http://www.keneilaci.com/
klubnika
 
Mesajlar: 38
Kayıt: Sal Mar 01, 2011 11:01 am

 

Dön Zararlılar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

cron
suspicion-preferred